
mikroskopem. Wybieramy się do stomatologa głównie wtedy, kiedy ból zębów jest na tyle silny, że nie możemy go zwalczyć popularnymi środkami przeciwbólowymi.
Dentystę możemy znaleźć w szpitalu, przychodni, poradni lub prywatnym gabinecie. Aby zostać lekarzem stomatologiem trzeba zdać maturę rozszerzoną z biologii i chemii. Niektóre uczelnie wymagają także matury z fizyki. Studia są trudne i wymagające. Po ich ukończeniu należy złożyć wniosek o przyznanie ograniczonego prawa do wykonywania zawodu w Okręgowej Izbie Lekarskiej. Po odbyciu stażu, zdaje się egzamin LDEK, a uzyskaniu pozytywnego wyniku można złożyć wniosek o prawo do wykonywania zawodu.
Dentysta - praca marzeń
Zawód, który kojarzy się powszechnie z dobrym statusem finansowym i uśmierzaniem bólu zęba, czy jednak za osobą w gabinecie stomatologicznym kryje się coś więcej? Niewielu z nas po opuszczeniu gabinetu zastanawia się jak wiele godzin nauki i technicznego przygotowania, nerwów i stresu kryje się na drodze do kariery stomatologa. Jak dużą wiedzę trzeba przyswoić by zlikwidować ten ból zębów. Stomatologia to trudna droga i ciężka praca, choć na pierwszy rzut oka mówi tego nie widać. Zatem czy dentysta to naprawdę zawód, który chciałbyś wykonywać, czy może widzisz jedynie atrakcyjne wynagrodzenie i ciekawie brzmiący zawód.
Leczenie bólu zębów
Ból zębów potrafi skutecznie popsuć nastrój. Pojawia się nagle, niespodziewanie i przeważnie nie przechodzi samoistnie. Niestety zazwyczaj jedynym ratunkiem pozostaje dentysta. Współczesna stomatologia oferuje wiele skutecznych i coraz mniej bolesnych metod leczenia. Ważne jest, żeby zareagować szybko. Każda zwłoka raczej działa na naszą niekorzyść i może skończyć się kosztownym leczeniem kanałowym lub ekstrakcją zęba. Należy też pamiętać, że stan naszego uzębienia wpływa na cały nasz organizm i zaniedbywanie go, może być bardzo przykre w skutkach. Regularne wizyty u dentysty z pewnością pomogą zaoszczędzić bólu i pieniędzy.